Szkoła Ojczysta w Huddersfield im. Adama Mickiewicza

"Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami."
Adam Mickiewicz

Polacy zaczęli się osiedlać w Huddersfield w latach 1948/9. W trosce o to by dzieci znały język swych rodziców oraz historię, geografię i kulturę kraju z którego pochodzili, już w 1949 roku założono sobotnią szkołę przedmiotów ojczystych.

Kadrę Polskiej Sobotniej Szkoły w Huddersfield tworzy grono kreatywnych, chętnych do współpracy z uczniami i rodzicami nauczycieli.

Praca w polskiej szkole jest dla naszego grona przede wszystkim pasją, która dostarcza nam mnóstwo satysfakcji mierzonej uśmiechami naszych uczniów. Oprócz nauki języka ojczystego – przekazujemy dzieciom polskie tradycje i propagujemy wartości narodowe.

Przez lata praktyki nasza kadra wychowawcza wypracowała takie metody nauczania, które przynoszą najlepsze rezultaty, gwarantują wysoką jakość kształcenia uczniów, a także osiągnięcie satysfakcjonującego wyniku na egzaminie GCSE z języka polskiego. Nasi nauczyciele wiedzą, jak zdopingować uczniów do nauki i rozwijać ich wiedzę o Polsce. Dbają przy tym o przyjazną atmosferę podczas zajęć i budowanie dobrych relacji z uczniami.

Zapraszamy rodziców do zapisywania dzieci na lekcje języka polskiego!

Wiadomości

Polska Szkoła w Huddersfield poszukuje osoby na stanowisko nauczyciela/wolontariusz

Zajęcia dla wszystkich uczniów odbywaja się w każdym tygodniu o godzinie 9.30.

Wolne soboty można zobaczyć na stronie Wiadomośći.